• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

آتادو ( خط 2 )
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: آتادو ( خط 2 )

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6668

با درود و با اجازه استاد جلیل زاده
آقا سعید عزیز، کمی جستجو کنید جوابتان را پیدا میکنید. در صفحه 10 همین موضوع، قبلا جواب داده شده.

آتادو- هایدا- هایس
هود- جیما- هایدا- هایس
هود- جیما- اوکیما-
هود- ای ه - ای ه
هید- هید- هایما
سوتو- یارومه- توآ
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, mahdi hasanzadeh

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6669

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
بله دوست عزیز من قبلا این قسمت را مطالعه کرده بودم.
پس در واقع این تلفظ ها همان محورهای هر خط هستند؟
با تشکر
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, AliReza Nazari

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6671

• Jamshid
  • Platinum Boarder
درود دوستان گرامی پاسخ آقای نظری در باره عملهای تنفسی صحیح است اما همه این عملهای تنفسی نام محور را شامل نمیشوند . باید عرض کنم که ممکن است در یک محور چندین عمل تنفسی یکسان و یا متفاوت از هم وجود داشته باشد و یا اینکه فقط یک عمل تنفسی در یک محور باشد . در فرمهای کونگ فو توآ هر محوری دارای آغاز و پایان مشخص است و همیشه محورها دارای راست وچپ و یا دقیقتر بگوییم دارای قرینه هستند . یعنی دو محور داریم که می توان گفت 95% قرینه هم هستند و تکرار همان تکنیهای یکسان به شکل قرینه می باشد ! به جز چند استثنا البته که یکی از این استثناها در آتادو وجود دارد . کلا آتادو فرمی زیبا ساده کارآمد و بسیارمفید و استثنایی است و در پس هر حرکتش یک هدف خاص نهفته است ! البته این نظر شخصی من می باشد و قابل اثبات است . لطفا کمی فکر کنید و سپس با یافتن شروع و پایان هرمحور و قرینه آن در آتادو تعداد محورها را تشخیص دهید و نکته استثنایی این فرم را از دید گاه محورها هم بیابید سپس در باره نام این محورها سخن خواهیم گفت . البته هدف اندیشیدن و یادگیری بیشتر می باشد .
توآ
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, AliReza Nazari, mohammad, SAEED

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6672

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
با درود
ضمن تشکر از استاد جمشید بزرگوار ، باید بگویم در آتادو دو سری تکنیک داریم که قرینه آنها هم اجرا میشود و دو سری تکنیک هم داریم که خودشان عینا در جهتی دیگر اجرا میشوند. ضمن اینکه قرینه بخشی از تکنیکها بلافاصله اجرا نمیشوند و در انتهای خط اجرا میشوند.
حال سوال این است که آیا هر چهار تای اینها محور هستند؟ یا اینکه هر محور مجموعه ای از تکنیک ها است که دارای قرینه هستند؟
اگر امکان داشته باشد از اساتید محترم تقاضا دارم یک تعریف کلی از محور ارائه بدهند تا در مورد هر خطی نیاز به سوال پرسیدن نباشد و هر شخصی خود بتواند این محورها را تشخیص بدهد.
با تشکر
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Jamshid

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6673

• Jamshid
  • Platinum Boarder
درود بر شما به نکات زیبایی اشاره فرمودید . ابتدا باید عرض کنم که تعریف محور در فرمها همان تعریف محور در دانش ریاضی را دارد و در دانش ریاضی محورهای ایکس ( X ) و ایگرگ ( Y ) و زد ( Z ) تعریف شده اندو به کمک آنها در یک فضای سه بعدی ( سه جهت در فضا و قابل درک با دید انسان) اشکال هندسی و یا منحنی های گوناگون رسم می شوند و یا معادلات ریاضی و جبر و مثلثات قابل حل و یا درک بهتر هستند و بحث مجهولات و احتمالات نیز در ریاضیات با کمک محورها مطالعه می شوند . به زبان ساده محور را یک پاره خطی کوتاه و یا بلند در فضا با دید سه بعدی در نظر بگیرید که در مسیر فضایی آن تعدادی تکنیک با منظور و هدفی خاص اجرا می شوند و هر پاره خط یک آغاز و یک پایان دارد ! قرینه هر محوری خود یک محور جدا گانه حساب می شود که با نام محور قرینه و یا یک و یا دو و یا محور چپ و یا محور راست همان محور مشابه خودش نام گذاری می شود .
Last Edit: 10 years, 3 months ago by Jamshid.
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, AliReza Nazari, mohammad, SAEED

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6674

ﺑﺎ ﺩﺭﻭﺩ
ﺳﻌﯿﺪ ﮔﺮﺍﻣﯽ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﻠﯽ ﻣﺤﻮﺭ :
ﯾﮏ ﻣﺤﻮﺭ ﺗﮑﻨﯿﮑﯽ ﺩﺭ ﮐﻮﻧﮓ ﻓﻮ ﺗﻮﺁ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺷﺪﻩ ﺍﺯ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺗﮑﻨﯿﮏ ﻭ ﻋﮑﺲ ﺍﻟﻌﻤﻞ ﺳﺎﺯﯼ ﺩﺭ ﻗﺎﻟﺐ ﯾﮏ ﯾﺎ ﭼﻨﺪ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ﺍﺳﺖ .
ﻣﻌﻤﻮﻻ ﯾﮏ ﻣﺤﻮﺭ ﺗﮑﻨﯿﮑﯽ ﺍﺯ ﯾﮏ ﮔﺎﺩﻭ ﯾﺎ ﯾﮏ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﻗﺪﺭﺕ (ﭼﯿﻨﻮ) ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯿﺸﻪ ﻭ ﺑﻬﻤﯿﻦ ﺻﻮﺭﺕ ﻫﻢ ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﻣﯿﺮﺳﻪ .
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, Jamshid, AliReza Nazari, mohammad, SAEED
Time to create page: 0.20 seconds