• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

آتادو ( خط 2 )
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: آتادو ( خط 2 )

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6675

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
ضمن تشکر فراوان از اساتید گرانقدر بابت پاسخهای بسیار مفیدشان، بعنوان سوال آخر می خواستم بپرسم که نام این محورها بر چه اساسی تعیین میشود؟
با تشکر فراوان
The following user(s) said Thank You: mohammad, مرتضی

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6676

• Jamshid
  • Platinum Boarder
از استاد جلیل زاده خواهش می کنم پاسخ دقیق به این پرسش را بدهند زیرا این رازی هست که فقط یارومه از آن با خبر است و این نامها و اصطلاحات را ایشان برای سبک ابداعی خود انتخاب کرده اند ک اما آنچه می توان بعنوان یک حقیقت بیان نمود این است که طبقه بندی هم نظم و ترتیب ایجاد می کند و هم کار مطالعه و یادگیری را آسانتر می نماید . با تعریف و ایجاد محورهای گوناگون در فرمها نظم و ترتیب ایجاد می شود و یادگیری و مطالعه آنها آسانتر می شود به اضافه اینکه یک سبک واقعی رزمی دارای حساب و کتاب است و هر تکنیک آن نامی خاص دارد و تعریفی خاص دارد و نحوه اجرای صحیح آن نیز تعریف و تعیین شده است ! به همین ترتیب مجموعه تکنیکها و ترکیب ها که محورها را می سازند دارای یک نظم منطقی و نامی خاص و هدفی خاص هستند و همه چیز توضیح دارد و دارای هویتی مشخص است. حال چرا مثلا در محوری خاص از کلمه هایما استفاده شده است و واقعا از کجا این کلمات و اصطلاحات الهام گرفته شده اند فقط خود یارومه می دانند اما تعریف فلسفی و یا معنای این اصطلاخات و کلمات موجود هستند . چرا اینجا هست و در جایی دیگر در فرم نیست فقط یارومه پاسخ گوی آن می باشد .
The following user(s) said Thank You: mohammad, SAEED, صمد پورمحمدي, مرتضی, حامدعدالتي

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6677

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
با درود براساتید وهمراهان بویژه همراه سعید وجمشید
خیلی سپاسگزارم از طرح سوالهای خوبتان. این مساله مدت زیادیست که ذهن بنده را نیز مشغول کرده است. گاهی هم همراهان سوال میکنند ولی من جوابی ندارم که بدهم. این که معانی این اسامی چیست و چرا روی این تکنیک ها و ضربات و دفاعها و ... گذاشته شده است و چه فلسفه ای دارد؟ بنده مطمئن هستم زمانی که ما جواب این سوالها را بدانیم در هنگام انجام دادن تکنیک ها و ضربات و... اگر به فلسفه اسامی آنها هم توجه کنیم تاثیری مضاعف خواهد داشت.
با سپاس
The following user(s) said Thank You: Jamshid, SAEED, حامدعدالتي

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6680

با درود،

خدمت عزیزانم عرض شود که بمناسبت بعضی از مشکلات و شرایط آن دوران متاسفانه یارومه قوانین و اصول کونگ فو توآ را بطور کامل در دسترس عموم نگذاشتند. از طرفی بخاطر پیشرفت و دگرگونی و همینطور به روز شدن و تغییر و تحول، فرصت تدوین و ثبت کلیه اصول و قوانین بدست نیامد.
از اینرو ما شاهد خود محوری ها و به میل خود حلاجی کردنها را از طرف بیشتر مربی ها هستیم و هرکس به میل و فهم خود مسایل را برای دیگران توجیه میکنند.
اما خوشبختانه ویدیوها، مصاحبه ها و سخنرانی ها و نوشته هایی بصورت یادداشت (حداقل از طرف من) بجا مانده که میتوانیم از آنها استفاده کنیم. گو اینکه باز بعضی اوقات دچار مشکل و کمبود میشویم سوالهای بی پاسخی در افکار دوستداران کونگ فو توآ باقی میماند. البته این مشکل بسیار ناچیز میباشد.
بیشترین سوالهایی که من با آن روبرو میشوم معانی و مفهوم بعضی از کلمات و واژه هاست که در قسمتهای مختلف کارمون از آنها استفاده میکنیم. من سعی کرده ام که با رجوع به مدارک بجا مانده بیشتر آنها را گردآوری کنم و در دسترس عموم بگذارم ولی خوب صددرصد بطور کامل موفق نبوده ام. این را هم اضافه کنم که اگر من ندانم کس دیگر هم نمیداند مگر خود یارومه. (چون من در عین حال که در آن زمان در ارتباط مستقیم بوده ام، تقریبا تمام اسناد و مدارک بجا مانده را هم دارم). کسانی که از خود معنی و مفهوم به کونگ فو توا میدهند شاید نیت خوبی داشته باشند ولی آن چیزی نیست که از ابتدا بوده. برای مثال بعضی از آقایان "آناتاوا" را به این شکل تشریح میکنند که "آنا" یعنی مادر، توا یعنی طریقت دانایی که میشود آناتاوا یعنی مادر طریقت دانایی. در هیچ یک از سخنان یارومه و در هیچ نوشته ایی از ایشان چنین بحثی نبوده، یارومه همیشه آناتاوا را "تو" معنی کرده اند که یک کلمه ژاپنی ست. همینطور اتادو و ...
من مطمئن هستم که کلیه نام ها و نشان ها معنی و مفهوم خاص خود را داشته و دارند ولی متاسفانه ما در حال حاضر دسترسی با تمام آنها نداریم، می گویم در حال حاضر به این معنی است که شاید در جایی نوشته و یادداشت کرده باشم که الان قادر به تهیه آنها نیستم. بخاطر اینکه بعداز مهاجرت من به خارج از ایران تقریبا کلیه سوابق و اسناد و مدارک من در ایران بجا ماند و بعداز مدتی که نزدیکان من هم مهاجرت کردند متعلقات من بین فامیل پخش شد که با مراجعه به ایران توانستم بیشتر آنها را بدست بیاورم ولی نه کلیه آنها را. سعی خواهم کرد که باقی آن جزوه ها را هم بمرور گردآورم.
برگردیم به سوالات شما عزیزان در ارتباط با اتادو و کیاها و محورهای آن، من اگر معانی و مفاهیم آنها را در اختیار داشته باشم حتما توضیح میدهم و اگر ندانم متاسفانه حرفی برای گفتن نخواهم داشت تا زمانیکه به آن اطلاعات برسم.

پیروز و پایدار باشید.

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 10 years, 3 months ago #6732

• Jamshid
  • Platinum Boarder
با درود !
نام محورهای آتادو به ترتیب عبارتند از :
هایدا راست
هایدا چپ
هود راست
هود چپ
دومای چپ
اوکیما
هید (رفت و برگشت) کلا یک محور
هایما ( یک و دو) کلا یک محور
دومای راست
Last Edit: 10 years, 3 months ago by Mostafa Jalilzadeh.
The following user(s) said Thank You: Patrizia, SAEED

باسخ‌به: آتادو ( خط 2 ) 8 years, 8 months ago #9965

شاید به این خاطر باشد که آتادو به مبارزه واقعی نزدیک است وراتو ها کوچگ تر است.
Time to create page: 0.22 seconds