• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

TOPIC: بن کن

باسخ‌به: بن کن 10 years, 6 months ago #6203

• Jamshid
  • Platinum Boarder
درود دست گرامی من با شما موافق نیستم ! انجام بن کن قدرت ضربات و نفوذ آنها را افزایش نمی دهد . زیرا بن کن نتیجه نوع خاصی از تمرین و تمرکز بر نوع خاصی از تمرینات است و خود بن کن تمرین محسوب نمشود . یعنی قبلا باید قدرت و نفوذ ضربه را با تمرینات بالا ببریم و مقاومت استخوانها و مفاصل را هم افزایش دهیم تا انجام بن کن میسر شود ! در حقیقت بن کن یک نوع نمایش قدرت و اعتماد به نفس هست و میزان قدرت و مقاومت را نشان می دهد . البته باز هم به نظر من بن کن باید اصولی و واقعی باشد و شعبده بازی نباشد ! منظور من این است که همانطور که متو اجرا می کنیم یا ضربه پا می زنیم باید بن کن انجام دهیم تا قدرت و نفوذ ضربه را در حالت مبارزه و درگیری نشان دهیم و نه آنکه با استفاده از وزن بدن و نرمی ساعد و غیره بن کن انجام شود که در هنگام مبارزه هرگز از این ضربات نداریم !! اما به هر صورت انجام بن کن اعتماد به نفس را افزایش می دهد و از نظر نمایش و تبلیغ سبک در مراسم و گرد هم آیی ها بسیار تاثیر مثبتی دارد . بن کن های واقعی در کونگ فو توآ همانهایی هستند که پروفسور میرزایی انجام داده اند و عکسهای آنها موجود است و برخی بن کن های دیگر سلیقه شخصی هستند و ربطی به توآ ندارند . در ضمن فراموش نکنیم که در توآ با سر بن کن انجام نمی شود و قدغن هست .
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, صمد پورمحمدي

باسخ‌به: بن کن 10 years, 6 months ago #6211

با درود،
آقای پورمحمدی من هم مثل شما رغبتی به انجام بن کن در حضور دیگران ندارم و فکر میکنم زماینکه صرف آماده سازی و تمرینات بن کن میشه نتیجه ایی کمتر از تمرینات تکنیک و مبارزه برای من خواهد داشت.
The following user(s) said Thank You: صمد پورمحمدي

باسخ‌به: بن کن 10 years, 6 months ago #6214

• صمد پورمحمدي
  • Expert Boarder
  • «توآ راز دوستي دانايان است»
با سلام و درود خدمت استاد عزيزم جناب آقاي جليل زاده
و دوست و همراه عزيزم آقا جمشيد

همراه عزيز جمشيد جان كاملن با نظرت موافقم، اما كلن منظور من اين بود كه بونكني كه تو توآ انجام ميشه بايد طوري باشه كه كاملن منطبق با واقعيت باشه، استاد عزيزم جناب آقاي جليل زاده حرف قشنگي دارن ميگن بايد با زمانه جلو رفت، يادمه تو مصاحبشون گفتن يارمه فرمودن ما تو 7 خط توآ تكنيكي نداريم كه تو ساير رشته ها نباشه (البته به نظر من يارومه شكسته نفسي فرمودن، به نظر شخصي من اگه شخصي خط يك توآ رو خوب كار كنه احدالناسي تو دنيا تو مبارزه و قدرت فكر و انديشه حريفش نميشه، البته اين نظر شخصي خودمه) خوب آقاي جليل زاده فرمودن پس چرا ما خودمونو محدود كنيم، دوست و همراه عزيز به نظر بنده امروزه روز با اين گروني اگه جوهره بونكن هم داشته باشي (مثل خود من) نمي توني تو اين قسمت فعاليت كني، برا اين كه يه بونكن كار خوب باشي و هرگز آسيب نبيني بايد حداقل هفته اي يه بار بونكن داشته باشي اونم بصورت كامل و تو هر حالت ممكنه اي و با هر قسمتي كه بشه بونكن كرد، اما به نظر من وقتي نميشه اون طوري كه بونكن مي كنيم تو مبارزه استفاده كنيم (چون جسم سختي كه بونكن مي كنيم جامده جون نداره ثابته، بر عكس مبارزه كه ما بايد آدم حقيقي كه فكر و انديشه داريم روبروئيم) به قول يارومه (چرا مثل آب راكد گنداب بزنيم)، ما بايد با علم زمانه جلو بريم بونكني كه نشه تو مبارزه به كار بره (وتنها كاربردش نمايش و جذب اشخاص باشه) همون بهتر كه انجام نشه، فرموديد فقط يارومه بودن كه بونكن واقعي ميكردن، ولي به نظر شخصي من يارومه هرگز مبادرت به كاري نميكنه كه تو دنياي واقعي مخصوصن تو مبارزه كاربرد نداشته باشه، با هر قسمت بدن ميشه بونكن كرد محدوديتي وجود نداره (از سرت بگير تا انگشت شصت پات) همونطوري كه ما بدنسازي ويژه كونگ فو داريم؛ فلسفه تو بدنسازي كونگ اينه كه ما هيچ نقطه آسيب پذيري تو وجودمون نبايد نداشته باشيم، تو يه كلام تن و روانتو تا حد نهايي وجوديش توسعه بده، به نظر بنده ما الان بايد روشي رو در انتقال نفوذي ضربات به كار بگيريم كه كاملن منطبق با واقعيت بوده و در هر مكان و زماني با كمترين امكانات و حتي بدون امكانات قابل استفاده باشه، دوست عزيزم ما كوگ فو كاريم اگه به خطوط توآ دقت كرده باشي از تكنيك ها از ساده شروع ميشه و به پيشرفته ترين تكنيك ها ختم ميشه، نميدونم نظر شما، دوستان يا استاد در اين مورد چيه ولي به نظر من فصل تمايز توآ با ساير رشته ها دقيقن همين منطبق بودن با واقعيات زمونست ما مثل كاراته كارا يا رزمي كاراي ديگه مجبور نيستم تو تمرينات روزانه ضربات مشت و لگدمونو تكي تمرين كنيم به نظر من يكي از فلسفه هاي خطوط اينه كه همراه مجبور نيست وقتشو با ظربات تكي به هدر بده، خطوط توآ طوري طراحي شدن كه نه تنها روزانه تمام ضربات تمرين ميشن بلكه تمام فنون مبارزه اي هم بدون حريف مقابل انجام ميشه، چه اشكالي داره بونكن امروزمون هم منطبق با علم روز باشه، چرا ما دنبال روشي برا بونكن و آموزش اون نباشيم كه تو مبارزم قابل استفاده باشه، يارومه فرمودن (بونكن نو) يعني (شاهكار انسان در نفوذ در اجسام سخت) جالبه يارومه نميگن شكستن مي فرماين نفوذ، انسان با قدرت كلمات كنترل ميشه و الحق والانصاف استاد در درياي كلمات روان بودن، دوست عزيز فرموديد فقط استاد بونكن به اون صورت داشتن ولي بايد بگم يكي از شاگرداي ايشون استاد محمد علي باهوش بونكن ميكنن و بونكنشون تو ايران بلكه تو دنيا مشهوره‌، يا آقاي ملك جهاني بنيانگذار هالا، از اين اساتيد اجازه ميگيرم اگه اجازه دادن يكي از بونكناشونو اينجا ميزارم، بله من هم با شما موافقم هر تكنيكي كه تو توآ انجام ميشه در اصل و اساس بايد قدرت تخريبي داشته باشه حتي دفاهاش، و نكته آخر ما بايد هميشه دنبال يادگيري باشيم از هر شخصي و هر رشته اي فقط به اين وشه كه مي تونيم هر روزه روزه و هر ثانيه تو مسير پيشرفت باشيم و هرگز متوقف نشيم و تو روند دايمي يادگيري (نقاط جهلمون) باشيم (و اونا رو از بين ببرم) چون كونگ فو ما با يادگيري نقاط جهل شروع ميشه (البته اين نظر شخصي خودمه)

ممنون از توجه استاد عزيزم جناب آقاي جليل زاده

و دوست و همراه خوبم جمشيد جان

پاينده و پيروز باشيد

توآ
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh
Time to create page: 0.11 seconds