• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

TOPIC: سوتو (خط 3)

باسخ‌به: سوتو (خط 3) 11 years ago #5051

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
با درود
استاد بعد از خواندن این متن ، در هنگام تکنیک به نکته ای که شما فرمودید توجه کردم و به این نتیجه رسیدم که اگر در حالت نشسته پای جلوی من روی پنجه باشد زانوی من خیلی بالا قرار میگیرد و اصلا استقرار متعادل و پایداری ندارم و برعکس اگر پای عقب من روی پنجه بیاید استقراری خوب و پایدار دارم و زانو های من در یک سطح قرار میگیرند. و اگر بخواهم هیچ کدام از پاها را روی پنجه نیاورم باز هم ایستادن در اون حالت دشوار است چون پای عقب تحت کشش و فشار قرار میگیرد.
سپاس
The following user(s) said Thank You: SAEED, abolfazl , حمید بروجنی

باسخ‌به: سوتو (خط 3) 11 years ago #5052

ﺑﻠﻪ ﮐﺎﻣﻼ ﺩﺭﺳﺘﻪ .
ﺧﻮﺏ ﭼﺮﺍ ﺩﺭ ﺩﻓﺎﻉ ﺩﻭﻡ ﮐﻪ ﻣﯽﺍﯾﺴﺘﯿﻢ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺣﺎﻟﺖ ﭘﺎﻫﺎ ﻋﻮﺽ ﻣﯿﺸﻪ ؟
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی

باسخ‌به: سوتو (خط 3) 11 years ago #5053

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
استاد به نظر من ، چون در این حالت استقرار، پای ستون پای عقب میباشد پس باید "عمود بر زمین" میباشد منظورم این است که به حالت معمولی نایستادیم ( چون در حالت معمولی ایستادن پاها به هم نزدیک تر و وزن بدن تقربا روی دو پا به طور یکسان تقسیم میشود) و فاصله پای جلو نسبت به پای عقب کمی از اندازه معمول بیشتر است ومانند حالت قبل (نشسته ) استقرار دشوار وغیر متعادل است .خواه نا خواه پای جلو روی پنجه قرار میگیرد تا استقرار مناسبی داشته باشیم.
استاد من فکر میکنم دلیل دیگری که میتواند داشته باشد این است که معمولا پایی که میخواهد حرکت کند روی پنجه قرار میگیرد ، به نظر شما این طور است؟
سپاس

باسخ‌به: سوتو (خط 3) 11 years ago #5054

با سپاس از استاد گرامی ......
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, حمید بروجنی

باسخ‌به: سوتو (خط 3) 11 years ago #5055

ﺷﻤﺎ ﻭﻗﺘﯿﮑﻪ ﺑﺤﺎﻟﺖ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﻫﺴﺘﯿﺪ ﻣﺠﺒﻮﺭﯾﺪ ﮐﻪ ﭘﺎﯼ ﻋﻘﺐ ﺭﺍ ﺭﻭﯼ ﭘﻨﺠﻪ ﻧﮕﺎﻩ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﮐﻪ ﺑﺎﻻﻧﺲ ﻭ ﺗﻌﺎﺩﻝ ﺑﺪﻥ را ﺣﻔﻆ ﮐﻨﺪ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻭﺯﻥ ﺑﺪﻥ ﺭﻭ ﭘﺎﯼ ﺟﻠﻮﺳﺖ ﮐﻪ ﺭﻭ ﮐﻒ ﭘﺎﺳﺖ . ﺣﺎﻻ ﺯﻣﺎﻧﯿﮑﻪ ﺍﺯ ﺣﺎﻟﺖ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﻣﯽ‌ﺭﯾﻢ ﺑﻪ ﺗﮑﻨﯿﮏ ﺑﻌﺪ ﮐﻪ ﺳﺮﭘﺎﺳﺖ ﺑﻤﻨﻈﻮﺭ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻋﮑﺲﺍﻟﻌﻤﻞ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭ ﺩﺳﺖ ، ﻫﻤﯿﻨﻄﻮﺭ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﮐﺮﺩﻥ ﺷﻮﮎ ﺑﻪ ﺗﮑﻨﯿﮑﻤﺎﻥ ﻭ ﺣﻔﻆ ﺑﺎﻻﻧﺲ ، ﺑﺎ ﻋﻮﺽ ﮐﺮﺩﻥ ﻭﺿﻌﯿﺖ ﭘﺎﻫﺎ ﺗﮑﻨﯿﮏ ﺭﺍ ﮐﺎﻣﻞ ﻣﯽ‌ﮐﻨﯿﻢ .
The following user(s) said Thank You: AliReza Nazari, mohammad, مهدی صعودی, حمید بروجنی

باسخ‌به: سوتو (خط 3) 11 years ago #5056

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
با درود
استاد عزیز امیدوارم عذر خواهی بنده به خاطر پاسخ ندادن به پرسشتان را بپذیرید و آن را حمل بر بی احترامی بنده نگذارید چراکه به دلیل مشغله زیاد چند روز یکبار وقت میکنم به سایت سر بزنم و همیشه زمانی سوالات را میبینم که شما جواب آن را نیز داده اید و از این بابت شرمنده میشوم.
با تشکر فراوان
Time to create page: 0.12 seconds