• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

وایما متو (خط 7)
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: وایما متو (خط 7)

باسخ‌به: وایما متو (خط 7) 8 years, 1 month ago #10917

با درود بر استاد گرامی
استاد یک سوال در تکنیک هوتو متو دارم
استاد خاصیت و کاربرد ضربه متو در این تکنیک، با توجه به اینکه مسیر آن با ضربه هوتو یکیه و ضربه هوتو جلوتر از متوس و چون فاصله دسته ضربه زننده هوتو با دست ضربه زننده متو کمه پس فکر نمیکنم برای ضربه دومی (بعد هوتو) خاصی باشه، چیه؟ سپاسگذار میشم کمی درباره این ضربه توضیح بدین

باسخ‌به: وایما متو (خط 7) 8 years, 1 month ago #10918

با درود،
یکی از اصول تکنیکهای کونگ فو توآ داشتن عکس العمل برای انجام هر حرکت میباشد. اما زمانهایی پیش میآید که دست عمل کننده دوران لازم و کافی برای قدرت گیری را ندارد و از دست عکس العمل کمک می گیرد، در این موقع ها دست عکس العمل در همان مسیر دست عمل کننده حرکت می کند. چون در تکنیک هوتو متو دست عکس العمل درست پشت دست عمل کننده قرار گیرد امکان برخورد هردو مشت ما به همدیگر در لحظه اصابت با هدف وجود دارد، برای پیشگیری از آسیب دیدن دستهای خود مقداری دست عکس العمل را به بیرون هدایت می کنیم. درست همانطور که در محور هوتوی وایمامتو به انجام رسیده.
امیدوارم که به پاسخ خود رسیده باشید ، در غیر اینصورت بفرمایید تا بیشتر توضیح دهم.
The following user(s) said Thank You: mahdi hasanzadeh

باسخ‌به: وایما متو (خط 7) 8 years, 1 month ago #10919

با درود و سپاس استاد از پاسختون
برام سوالی پیش اومد خب اگه دسن عکس العمل برای کمک به دست ضربه زنندس پرا به صورت مشته؟ چرا بصورت مشت نیمه باز و یا باز (به شکستش مچ) نباشه که کف دست پشت دست ضربه زننده نباشه و یا حتی دست ضربه زننده رو هل نده جهت قدرت بیشتر؟
سپاسگذار میشم بیشتر توضیح دهید

باسخ‌به: وایما متو (خط 7) 8 years, 1 month ago #10920

دوست من اگر قرار بود که ضربه رو با دست دیگه هول بدهند تا نفوذ پیدا کنه که دیگه به قدرت گیری و عکس العمل سازی نیازی نبود.

باسخ‌به: وایما متو (خط 7) 8 years, 1 month ago #10921

با درود
استاد میشه بپرسم نخستین ضربه پا در محور هوتو آیا هورایما کیتوس یا هنی کیتو؟
با سپاس

باسخ‌به: وایما متو (خط 7) 8 years, 1 month ago #10922

با درود،
ما در محور هوتوی وایمامتو ضربه پا نداریم.
من فکر میکنم منظور شما محور تویو بعداز ضربه تویومتو باشه که دو ضربه پا هورایما کیتو و یته کیتو میزنیم.
Time to create page: 0.27 seconds