• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

وستا مایانا
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: وستا مایانا

وستا مایانا 11 years, 2 months ago #4650

با عرض سلام و همجنين ادب احترام
استاد گرامي اولين تكنيكي در وستا مايانه اجرا ميشود (با دست )و آن هم دو بار چپ و راست( قبل از يته كيتو اولين ضربه پا ) نام اين تكنيك چيست.؟
و سوال دوم من شنيدم برخي تكنيكها از وستا مايانه حذف شده است كه ما امروزه آن را انجام نمي دهيم آيا اين حرف صحت داره اگر واقعا حذف شده چه تكنيكهاي هستند و خواهشمندم برام توضيح بدهيد .
با تشكر فراوان
The following user(s) said Thank You: Jamshid, حمید بروجنی

باسخ‌به: تكنيكهاي وستا مايانه 11 years, 2 months ago #4651

ﺑﺎ ﺩﺭﻭﺩ ،
ﺩﻭ ﺗﮑﻨﯿﮏ ﺩﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﺑﺘﺪﺍﯼ ﻭﺳﺘﺎﻣﺎﯾﺎﻧﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯿﺸﻪ "ﻭﺍﯾﻤﺎﺩﻭﻣﺎ" ﻧﺎﻡ ﺩﺍﺭﺩ.
ﻫﯿﭻ ﺗﮑﻨﯿﮑﯽ ﺍﺯ ﻭﺳﺘﺎﻣﺎﯾﺎﻧﺎ ﺣﺬﻑ ﻧﺸﺪﻩ ، ﺩﺭ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺍﺯ ﻫﯿﭻ ﮐﺠﺎﯼ ﮐﻮﻧﮓ ﻓﻮ ﺗﻮﺁ ﺣﺬﻑ ﻧﺸﺪﻩ ﻭ ﻧﻤﯽ‌ﺷﻮﺩ .
ﭘﺎﯾﻨﺪﻩ ﺑﺎﺷﯿﺪ .

باسخ‌به: تكنيكهاي وستا مايانه 11 years, 2 months ago #4654

استاد گرامي با عرض سلام و خسته نباشيد
در اوليل وستا مايانه در حالت راتو وقتي ضربه كيتو چپ زده ميشود و بعد با چرخش ميشينيم و ضربه اوسايا اجرا ميشود و بعد دوباره با چرخش مينشيم و دوباره ضربه اوسايا كيتو زده ميشود و يا وقتي كه در وسط دايره ايستاده ايم و ضربه به خارج ( حول محور دايره )ميزنيم (كيتو -اوسايا كيتو-يته كيتو-يته كيتو-اوسايا كيتو-و در انتها دوباره كيتو ميزنيم ) آيا اين تكينها( دو محور ذكر شده ) قرينه ندارد يعني محور چپ انجام نمي شود .
فيلم وستا مايانه شمارا ديدم و متاسفانه در همين قسمت كه بالا ذكر كرده كات خورده (برش) و متوجه نشدم خواهشمندم تشريح كنيد كه چگونه است .

با تشكر و سپاس فراوان
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Jamshid, Assar, ابراهیم, حمید بروجنی

باسخ‌به: تكنيكهاي وستا مايانه 11 years, 1 month ago #4659

با درود،
سوالهای خیلی جالبی کردی !!!! آفرین.
پاسخ قسمت اول منفی است ، یعنی سه ضربه فوق که گفتی چپ نداره. اما قسمت دوم که من در ایران متوجه شدم شش ضربه دایره که در وستا می زنیم بخاطر جا افتادن در ضبط ویدیو کسی قرینه آنرا کار نمی کنه حتی همراهان قدیمی خود من در ایران.
دوباره آفرین به این نکته بین بودنتون.

باسخ‌به: تكنيكهاي وستا مايانه 11 years, 1 month ago #4662

با سلام و احترام
استاد گرامي باور بفرمائيد تا جايي كه من اطلاع دارم نه اساتيدي كه به ما آموزش داده اند و همراهان ديگري (كه من ميشناسم) اصلا اين تكنيك ها را اجرا نميكنند (فيلمهاي كه از اينتر نت دانلود كردم كسي اين تكنيك ها را اجرا نمي كند مانند آقاي فرشاد مالكي و احمد صراف نيا و جالبتر اينكه من يه فيلمي دارم مربوط به سال 1993 مي باشد كه چند نفر خط يك تا هفت را جلوي آقاي فيروز حبيب پور و هوشنگ حبيب پور و دو استاد محترم ديگه كه من اسم انها را نميدانم ( به اين نشان كه هر 4 استاد كت سفيد پوشيده اند)تكنيك اجرا ميكنند قسمت وستا را آقاي وهابي اجرا ميكنه اون هم اين قرينه را انجام نميده .
حالا سوال اينجا كه با وجود اين اساتيد برجسته و درجه يك كونگ فو توآ ايران چگونه ميشه كه اين تكنيكها اجرا نشه و از قلم بيفته؟ و اين تكنيك ها الان ديگه وجود نداره
و فدارسيون هم كه الان اين 7خط بيرون داده يك محور قرينه به وستا اضافه كرده ولي اوني كه بايد باشه نيست
استاد ارجمند تكنيكهاي كه از شما من دارم همانطور كه قبلا ذكر كردم در وستا مايانه برش خورده (كات) و نميتوان تكنيك خودمو از روي فيلم استاژ كنم حالا با اين وضعي كه داريم استا د گرامي به نظر شما بايد چكاركنيم ؟ در ضمن استاد بفرمائيد كه چگونه شد كه اين تكنيكها را ديگه كسي اجرا نمكنه حتي قديمي ها .

با تشكر و سپاس فراوان
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Jamshid, Assar, AliReza Nazari, SAEED

باسخ‌به: تكنيكهاي وستا مايانه 11 years, 1 month ago #4664

با درود،
متاسفانه یا خوشبختانه من وقتیکه از ایران آمدم بیرون این ده قسمت تکنیکها را به همراهانم دادم و آنها به نحوی در اختیار جامعه کونگ فوی ایران گذاشتند و بقول دستاندرکاران این ویدئوها شد الگو برای کار کردن ، گو اینکه الان بعضی ها منکرش میشوند.
متاسفانه زمان فیلمبرداری با عقب جلو کردن نوار بعضی از قسمتها پاک شده، از طرفی این فیلمها ادیت نشده اند یعنی به همان صورت که کار شده بطور زنده هم ضبط شده اند و من بعدها در خارج از ایران متوجه قسمت های پاک شده شدم.
به هرحال خیلی متاسفم از اینکه تکنیکهایی به این زیبایی داریم و قدرش رو نمی دانیم و اساتید بی توجه باعث از بین رفتنش میشوند. اما مطمئن باشید من تا وقتیکه توان داشته باشم با جان و دل از تک تک تکنیکها حمایت خواهم کرد و در راه گسترش درست آن کوشا خواهم بود.
در جواب سوال شما باید بگویم که کار کردن، داشتن و حفظ کردن این تکنیکها احتیاج به تمرین مداوم داره و اگر استادی تکنیک را بصورت اورجینال و اصولی کار نکنه فراموش خواهد کرد و این پاسخ شماست.
امیدوارم شما اینطور نباشید.
Time to create page: 0.12 seconds