• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

تکنیک درست در کونگ فو
(1 viewing) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: تکنیک درست در کونگ فو

تکنیک درست در کونگ فو 9 years, 12 months ago #7269

باسلام خدمت اساتید برتر کونگ فوتوا در انجمن

دوستان ایا میشود فیلمی از تکنیکها را در جای دانلود کنیم چون چند سالی از تمرین دست کشیده بودم و تازه چند وقتی هست که مجددا شروع به کار کردم برای مرور و اشکال زدای تکنیک و مررور فن استفاده کنم با تشکر وسپاس

باسخ‌به: تکنیک درست در کونگ فو 9 years, 12 months ago #7272

www.kungfutoa.ca/index.php/fa/amozesh
بخش آموزش ها
Last Edit: 9 years, 12 months ago by Mostafa Jalilzadeh.
The following user(s) said Thank You: حامدعدالتي, Amir kasra

باسخ‌به: تکنیک درست در کونگ فو 9 years, 1 month ago #8026

• Amir kasra
  • Senior Boarder
با سلام خدمت استاد جلیل زاده
چند سوال داشتم.
1-برای تمرین کردن تکنیک ها بهتره چه زمانی رو بهش اختصاص بدیم؟من خودم روزانه 1ساعت فقط تکنیک تمرین می کنم به نظر شما زمان خوبی هست؟
2- استاد کلمات (همراه و راهدان و راهبان و جهانبان )به چه معنا هستند؟آیا این ها را استاد میرزایی ابداع کرده اند؟
3_الفاظی که ما در کانگ فو توآ به کار می بریم مثل (کیتو ،متو، آف ما ،و....)از چه زبانی گرفته شده است؟
با تشکر فراوان

باسخ‌به: تکنیک درست در کونگ فو 9 years, 1 month ago #8032

با درود و سلام،
۱- یک ساعت تمرین در روز کافی نیست ، بهتره که هفته ایی سه یا چهار روز تمرین کرد ولی هر نوبت بیش از یک ساعت و نیم باشد.
۲- کلمات همراه ، راهدان ، راهبان و جهانبان را یارومه به کونگ فو توآ آورده اند .
همراه = هنرجو
راهدان = شالبند سبز
راهبان = شالبند قهوه ای
جهانبان = شالبند مشگی
۳- منشاء کلمات و الفاظ استفاده شده در کونگ فو توآ از استاد میرزایی است که از زبانهای مختلف بهره گرفته اند .
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, Assar, mohammad, SAEED, حامدعدالتي, Amir kasra

باسخ‌به: تکنیک درست در کونگ فو 8 years, 11 months ago #8288

یاسلام..
استاد من خیلی از همراهان رو دیدم که با اینکه خیلی وقته از آناتوآ بالاتر رفتن اما هنوز تکنیکها رو مثل افراد مبتدی با سرعت کم و مکث زیاد و حالا به اصطلاح من به جای دایره وار دارن مربعی انجام میدن!
میخواستم این مسئله رو عنوان کنم که ما در اول به صورت نقطه به نقطه حرکات رو یاد و اجرا میکنیم.همیشه برای همراهان و دوستان دیگه اینجور توضیح میدم که یادتونه دوران ابتدایی یک نقاشی به ما نشون میدادن که همش نقطه بود و میگفتن نقاط رو بهم وصل کنین؟مثل عکسی که ضمیمه کردم↓

خب وقتی نقاط اون نقاشی بهم وصل بشن تصویر زیبا و حقیقی ای رو شاهد نخواهیم بود!
منتها بعد یاد گیری ما دیگه نیازی به وجود نقطه ها نداریم و نقاط رو که درواقع راه رسیدن ابتدای هدف به انتهای اون هست رو بلدیم و دیگه نرم و با تسلط بیشتری اونو باید بکشیم و زیباتر ...
چیزی که در ادامه مهم هست اینه که اولا همیشه باید همون راه رو با همون نقاط طی کنیم...دوما سرعت عمل خودمون رو بالاتر ببریم...سوما خیلی از ماهیچه های بدن ما در ابتدا در اجرای تکنیکها بکار گرفته نمیشد و ما باید روز بروز بیشتر سعی کنیم کل بدن رو در اجرای هر تکنیک دخالت بدیم.
بنابراین تصویر ما زیباتر خواهد شد....تصویر ارائه شده از تن ما ....و حرکات ما روان تر و روان ما به سمت هدف هر خط شتابان روان...
پس ..... من ، تن مِی روانم...
تو...آ
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Assar, مهدی , حامدعدالتي, Amirreza
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.12 seconds