• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

اصول ضربات در کانگ فو توآ
(1 viewing) (1) Guest
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: اصول ضربات در کانگ فو توآ

در مورد تکنیک ها 9 years, 1 month ago #8044

• alireza
  • Fresh Boarder
با سلام من علاقه ی بسیار شدیدی به کونگ فو دارم و سوالات بسیاری دارم و خوش حالم که این سایت را پیدا کردم.اولین سوالم در مورد تکنیکهاست که چرا در کونگ فو بصورت صلیقه ای شده و هر کسی تغییراتی میده من دوست دارم تکنیک هایی را که خود پروفسور میرزایی کار میکردند و به شما آموزش داده اند را فرا بگیرم خواستم بپرسم که فیلم های تکنیک های اصلی کونگ فو توآ را از کجا بدست بیارم

باسخ‌به: در مورد تکنیک ها 9 years, 1 month ago #8079

• Amir kasra
  • Senior Boarder
با درود
دوست عزیز شما میتوانید از بخش آموزش ها مراحل را دنبال کنید.
www.kungfutoa.ca/index.php/fa/amozesh
The following user(s) said Thank You: Assar

اصول ضربات در کانگ فو توآ 9 years ago #8196

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
با سلام و درود خدمت تمامی همراهان و اساتید مخصوصا استاد جلیل زاده عزیز
با اجازه از استاد گرامی خواستم سوالاتی را مطرح کنم و از همراهان میخواهم که نظرات خود را بنویسند .

1.مادر ضربات دست و پا کدام ضربه است و چرا؟

2.اصول قدرتی و حرکتی در ضربات توآ چگونه میباشد؟

3.تفاوت اصلی ضربه زدن در توآ با سبکهای دیگه از جمله کاراته و تکواندو در چیست؟

4. چگونه میتوان به نهایت سرعت در ضربه زدن دست یافت؟

5. قفل ضربه چیست و به چه منظور میباشد؟

با تشکر
The following user(s) said Thank You: Amir kasra

باسخ‌به: اصول ضربات در کانگ فو توآ 9 years ago #8199

• Amir kasra
  • Senior Boarder
با درود و سلام خدمت استاد جلیل زاده و همه همراهان
در جواب سوال سوم شما.
ضربه زدن در توآ با یکسری دوران و پیچش های خاص و مخصوص خود می باشد و ما هر ضربه ای را که در توآ می زنیم نشان می دهیم که برای انجام این ضربه تفکر شده و نهایت دقت خود را به کار می بندیم تا ضربه را درست و اصولی اجرا کنیم.
و در جواب سوال چهارم شما. میتوان با تمرین در مقابل میت و کیسه بوکس به سرعت زیادی دست پیدا کرد.
همراهان عزیز من نظر خودم را گفتم.منتظر نظرات شما هستم.اگر جایی از گفته ام را در اشتباه هستم سپاسگزارم اگر اشتباهم را متذکر شوید.
با تشکر فراوان از استاد جلیل زاده عزیز و همه همراهان
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, mohammad, نیماامین

باسخ‌به: اصول ضربات در کانگ فو توآ 9 years ago #8200

باسلام
ما که از وجود اساتید بزرگی همچون استاد جلیلزاده بی بهره بودیم اما خب بهرحال نظر خودم رو میگم بر اساس حرکت خودم در این راه!
ما اولین ضرباتی که یاد میگیریم متو و کی یتو هست پس شاید مادر که نمیشه گفت اما نقطه آغاز همین باشه چون بدون چرخش بدن به طرفین و کاملا مستقیم انجام میشن و اعضای بدن نیاز چندانی به کشش و نرمش ندارن و شاید بتونیم بگیم در نهایت سادگی انجام میشن.
....
اصول قدرت در یک مجموعه بستگی به وحدت اون مجموعه در انجام حرکت برای رسیدن به هدف داره.در ضربات هم باید مجموعه بدن بکار گرفته بشه.یکی از ضعفهای ما در اجرای حرکات در عمل قرار نگرفتن بعضی از اعضا و ماهیچه ها در هنگام زدن ضربه یا دفاع هست.زمان زدن ضربه دست باید پاها و سر و دست مخالف در خالات و جایگاههای مناسب باشن و در موقع ضربه پا هم همینطور.بدن رو اگر مثل یک ستاره 5پر فرض کنیم هنگام اجرای هر ضربه چه با پا چه با دست اگر همه پرها بکار برده نشه ستاره ناقص میشه و مسلما ضربه قدرت کافی رو نخواهد داشت.در اجرای ضربات یارومه در عکسها که شاهده میکنیم میبینیم ایشون موقع اجرا حتی صورتشون هم متاثر از حرکت هست بنابراین ما هم باید تمام مجموعه بدن رو متوجه هدف کنیم تا قدرتمند بشیم.
...........
بنظر من تفاوت ضربات توآ با سایر سبکها در نقطه آغاز و نقطه پایان ضربه هست.نقطه آغاز ضربات در توآ از همگرایی اعضا در یک نقطه که مرکزصقل بدن هست و انتها اون در واگرایی اون نیروها و نیروی گریز از مرکز صقل هستش.
زمانی که ما قدرتگیری دستها رو انجام میدیم هردو به هم نزدیک میشن حتی پاها هم انگار جمع شدن و سر به پایین کشیده میشه و در یک لحظه همه از هم دور میشن !گاهی این حالات در ظاهر انجام نمیشه اما کشش ماهیچه ها همین حالات رو نشون میده!
..................
مسلما سرعت انجام حرکات ما بسته به سرعت ارسال سیگناها از طریق سیستم اعصاب ماهیچه های بدن هست.هرچه سرعت انتقال این سیگنالها بیشتر باشه حرکت سریعترانجام میشه.این سیگنال در نقطه ای ساخته میشه.شاید از چاکراها.اما مغز هست که دستور ارسال رو میده و ماهیچه ها از مغز دستور میگیرن.زمانی که ما حرکات رو تمرین میکنیم انگار مغز یک معادله رو بارها خونده و حل کرده و ما که قبلا برای انجام حرکات به جزءجزءش فکر کردیم دیگه فقط کافیه بخوایم و بدن سریع اون حرکت رو انجام میده در سرعت مناسب بنابراین اولین گام تمرین زیاد حرکات هست.منتها اول باید یک حرکت رو کاملا صحیح و با قدرت انجام داده باشیم و یادگرفته باشیم و بعد به تمرین سرعت بپردازیم.
اما یک تجربه:استادم همیشه میگفت قبل از خواب سعی کنین یک خط رو در ذهن اجرا کنین.تصور کنین روی اوتایمی هستین و خط رو در نهایت سرعت اجرا کنین و هرحرکت رو درست انجام بدین.توصیه میکنم حتما اینکار رو انجام بدین شاید بظاهر ساده بیاد اما مطمئن باشین بارهای اول فشار زیادی به ذهنتون میاد!
اینکار سرعت فکر رو بالا میبره.
..................................
در مورد قفل ضربه از متو مثال میارم:دست رو وقتی کامل بکشیم میبینیم تا یک حدی بیشتر کشیده و باز نمیشه انگار چیزی جلوشو میگیره پس اون حالت پایان انجام ضربه متو هست.منها باید زمانی که ضربه متو به پایان خودش رسید ماهیچه ها کاملا محکم شده باشن تا اجازه ندن آرنج دست ضربه بخوره.سایر سبکها اینطور میگن که نباید گذاشت آرنج تا نهایت خودش باز بشه که ضربه بخوره اما به یک چیز توجه ندارن!اینکه وقتی نمیذارن دست تا انها باز بشه مقداری از نیرو صرف باز نشدنش میشه و دوما جهت حرکت ضربات مستقیمشون همیشه دایره وار هست نه مستقیم!موقع برگشت دست هم دچار مشکل میشن و عکس العمل درستی نخواهند داشت.اما بهرحال ما توآکارها باید اول خودمون و بعد به مبتدیها گوشزد کنیم که ضربات همیشه باید با قدرت و محکم انجام بشه تا آسیب نبینیم.
ودرادامه اینو میخوام بگم فکر میکنم قفل کردن ضربات باعث میشه نیرویی که ضربه میخواد وارد کنه موقع قفل شدن کامل یا از بدن خارج میشه یا شاید چون به انتهای حرکت رسیدیم دیگه کامل استفاده شده و بدن نه برگشتی از نیرو رو به خودش احساس میکنه که باعث آسیب بشه و هم آماده تولید نیروی جدیدی هست
..............................................
قصد بازی با کلمات یا اینکه بگم حرکات رو اصولی یادگرفتم و علمی نداشتم فقط نظرمو گفتم والا من خودم تواناییم در اجرای ضربات بسیار پایینه و سرعتم واقعا پایین و حرف تا عمل فاصله بسیار داره.... مشتاقم حرفهای استاد جلیلزاده عزیز رو بشنوم...

باسخ‌به: اصول ضربات در کانگ فو توآ 8 years, 12 months ago #8201

عزیزم جناب نیما امین چقدر زیبا و کافی همه چی رو تشریح کردی.
دیگه جایی برای اضافه کردن نمی بینم.
چقدر خوشحالم که هر روز شاهد بارور شدن و تنومند شدن مشتاقان توآ میشوم.
بهتون افتخار می‌کنم، از اینکه می بینم مکانی رو بوجود آورده ام که امثال شما عزیزان تجربیات و دانش فنی خودتون رو با دیگران به اشتراک بگذارید بینهایت خوشحال و خرسندم.
پاینده باشی عزیزم نیما.
Last Edit: 8 years, 12 months ago by Mostafa Jalilzadeh.
The following user(s) said Thank You: mohammad, نیماامین, مهدی , Amir kasra
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.18 seconds