• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

TOPIC: تنفس

باسخ‌به: تنفس 10 years, 5 months ago #6453

• مرتضی
  • Expert Boarder
با سلام

استاد جلیلزاده از شما سوالی در رابطه با این مشکل شستم دارم.

من برای عمل به دوتا پزشک متخصص مراجعه کردم که هر دو آن ها گفتند ما توصیه میکنیم عمل نکن
چون عملش ریسک دارد و حتی در صورت موفقیت عمل عوارضی هم دارد.
و از طرفی هزینه عمل هم بسیار سنگین است.

حالا سوال من از شما این است که واقعا این عمل لازم است؟
آیا در تکنیکها این مشکل جدی ایست؟
اگر شستم را خم نکنم این مشکل بزرگیست؟
The following user(s) said Thank You: Jamshid

باسخ‌به: تنفس 10 years, 5 months ago #6454

با درود،
مرتضی عزیز من هم با دکترها موافقم، عمل نکنی بهتره.
شما تنها کسی نیستی که همچین مشکلی داره، چند تن از دوستان من هم این مشکل را دارند.
درسته که خم نشدن انگشتت امکان داره برات مشکل ایجاد کنه ولی بنظر من این یک چلنج یا مبارزه برای شما میشه که راهکاری برای آن پیدا کنی.
بهرحال برای عبور از مشکلات زندگی ابتدا باید به ابزار و موقعیتهای خودمون نگاه کنیم و در خصوص قوی کردن آنها برآییم تا بتوانیم به مشکلات چیره شویم.
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, Jamshid, SAEED, صمد پورمحمدي, مرتضی

باسخ‌به: درخواست 10 years, 1 month ago #7135

• مهدی
  • Junior Boarder
راهدان Jamshid عزیز،
چه فرقی بین تنفس عمیق دیافراگمی و تنفس عمیق معمولی است.
The following user(s) said Thank You: SAEED

باسخ‌به: درخواست 10 years, 1 month ago #7140

• Jamshid
  • Platinum Boarder
درود
دوست گرامی آقا مهدی برای آگاهی شما و همه دوستان باید خدمت شما عرض کنم در کونگ فو توآ تا زمانی که استاد جلیل زاده رتبه مرا به عنوان راهدان تایید نکنند من همواره شاگرد و همراه ساده ای بیش نیستم و هیچ ادعایی هم ندارم . البته در سبکهای دیگر به درجات مشکی و حتی بالاتر نائل آمده ام اما در این سایت آموزش کونگ فو توآ و تبادل نظر در این زمینه مطرح است و راهدان هم مربوط به کونگ فو توآ می باشد.
در باره تنفس و شیوه های آن باید عرض کنم که روشهای گوناگونی وجود دارد . و هر کدام برای منظوری خاص اجرا می شوند. اما برای پاسخ به پرسش شما از دیدگاه علمی باید به موضوع تنفس و توانایی ریه ها و قفسه سینه دقت کنیم . منظور این است که بحث ظرفیت کل ریوی و ظرفیت دمی و ظرفیت بازدمی و فشار دم و فشار بازدم و حجم هوا در دم عمیق و حجم هوای خارج شده در بازدم عمیق و حجم هوای مرده در هر دم و بازدم مطرح است که امروزه با دستگاههای پیشرفته و به کمک نرم افزارها هر کدام را بدقت اندازه گیری می کنند و به نارسایی ها و مشکلات ریوی پی می برند . برای آنکه بحث ما پیچیده نشود خلاصه عرض کنم که مهمترین فاکتور ها در دم و بازدم حجم هوای ورودی ( هر چه بیشتر بهتر ) و حجم هوای خروجی ( هر چه بیشتر بهتر) و حجم هوای مرده ( هرچه کمتر بهتر) و فشارهای مربوط به دو قسمت ابتدایی است که اهمیت بیشتری دارند . و فقط در دم و بازدم عمیق دیافراگمی در مورد این سه قسمت مهم به ایده آل ترین حالت می رسیم و در باقی روشها و حالت ها حجم هوای مرده بیشتر است و حجم هوای دمی هم کمتر است پس ظرفیت ریوی کاهش چشمگیر دارد . بهترین حالت برای دم عمیق دیافراگمی کشیدن هوای به داخل و به سمت پایین و پشت هست ( انگار قصد داریم هوا را در کمر جمع کنیم) به این صورت تقریبا همه کیسه های هوایی ریه راست و ریه چپ را پر می کنیم و برای باز دم باید با کنترل و پله به پله عمل کرد و بتدریج ریه را با فشار تخلیه کرد به طوری که با فشار شکم تخلیه شود و در نهایت با فشار عضلات بالایی ( فوقانی) قفسه سینه و کمی هم به جلو متمایل شد یعنی در پایان شکم کاملا تو می رود و با لا تنه کمی متمایل به جلو است (البته اگر ایستاده و یا نشسته باشیم ) و بازدم صدا دار و با فشار است . و آماده دم عمیق هستیم . فشار دم هم زیاد است اما پله به پله نیست و صدای آن کمتر است و فقط صدای عبور هوا از بینی و ر ههای هوایی را می شنویم (شبیه سوت و یا زوزه هوا) اما صدای بازدم با فشار زیاد بدن انقباض صورت و یا گردن و بدن ریلاکس هست و فقط دیافراگم و عضلات بین دنده ای دخالت دارند .
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, mohammad, mahdi hasanzadeh, SAEED, مهدی

باسخ‌به: تنفس 10 years, 1 month ago #7141

• مهدی
  • Junior Boarder
با سلام،
بسیار ممنون که منو راهنمایی کردین.
استاد جمشید البته این نشان از تواضع شماست.
راستش من به خودم اجازه نمی دهم که شما و امثال شما را همراه خطاب کنم.
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh
Time to create page: 0.13 seconds