• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

تمرینات اشتباه
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: تمرینات اشتباه

باسخ‌به: خطرناک ترین نرمش ها کدامند؟ 11 years, 3 months ago #4347

بادرود
یکی ازمهترین وضروری ترین مرحله ازنرمش، گرم کردن وسرد کردن صحیح بدن می باشدکه هردو ازاهمیت خاصی برخوردارند،بیشترورزشکاران ابتدا بدنشان رابا گرم کردن آغاز میکنندوبعد ازاتمام کارازاین نکته غافلند که همانطوری که بدن نیازبه گرم کردن دارد بایدبصورت صحیح سرد شود تامنجربه آسیب های نا خواسته مانند سرگیجه و...نشود.
سوال:چگونه بدن خود راسرد کنیم؟
777
The following user(s) said Thank You: Jamshid, حمید بروجنی

باسخ‌به: خطرناک ترین نرمش ها کدامند؟ 11 years, 3 months ago #4361

با درود خدمت همراهان ،

سرد کردن بدن ( COOL DOWN ) :پس از پایان یافتن فعالیت بدنی می باید اقدام به سرد کردن تدریجی بدن کرد. معمولا اغلب افراد این مرحله را حذف میکنند اما باید بدانند که این مرحله بسیار مهم بوده و حذف آن می تواند منجر به آسیبهای نا خواسته گردد.
پس از تمرینات متناوب چه به مدت طولانی یا کوتاه سرد کردن بدن باید صورت بگیرد. سرد کردن بدن در جلسه بعدی تمرین بسیار بسیار موثر است.
کسانی که پس از یک جلسه تمرین یک دفعه تمرین را قطع می کنند در واقع با افت ناگهانی ضربان قلب مواجه می گردند و باعث می شوند که اسیدلاکتیک که بر اثر فشار تمرین حاصل شده است و در بدن باقی بماند , بهترین راه برگشت به حالت اولیه استراحت به صورت فعال خواهد بود به این ترتیب که فرد به جای اینکه یک دفعه پس از تمرین بایستد با راه رفتن و انجام حرکات کششی و ورزشهای سبک ضربان قلب را کند کرده و سپس تمرین را قطع می کند .

● چگونه در پایان ورزش بدن را سرد کنیم:

▪ دویدن آهسته به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه. هدف آن: کاهش تدریجی دمای بدن و زدودن مواد زائد حاصل از متابولیسم در عضلات.

▪ حرکات کششی به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه. هدف آن: کاهش گرفتگی و درد عضلات پس از فعالیت بدنی و زدودن مواد زائد.

باسخ‌به: خطرناک ترین نرمش ها کدامند؟ 11 years, 2 months ago #4496

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
با درود خدمت تمامی مدیران محترم سایت
برای اینکه ظرف مدت کوتاهی (مثلا 5 دقیقه) آمادگی لازم برای اجرای تکنیکهای پا را بدست بیاوریم بطوریکه حین انجام آنها دچار آسیب دیدگی نشویم چه نرمش هایی را باید انجام دهید؟
با تشکر
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی

باسخ‌به: خطرناک ترین نرمش ها کدامند؟ 11 years, 2 months ago #4499

آقای سعید من تجربه خودم را خدمتتان میگویم، این ممکنه در مورد همه درست نباشه.
اگر شما سابقه کافی دارید و از نرمش فیزیکی معمولی برخوردارید میتونید به این شکل در کوتاه مدت آماده شوید.
من زمانی که فرصت کافی برای نرمش کامل ندارم. ابتدا هدفی را در نظر میگیرم مثل، کیسه بوکس یا بالشتکی روی دیوار... و شروع میکنم ضربات پا را بآرامی از نقطه پایین که فشار به کشاله ها نیاید میزنم.هر پا را ده بار بصورت چپ و راست انجام میدهم، بیشتر روی یته کیتو تاکید میکنم که به نظر من مادر ضربات پا میباشد. یعنی اینکه ده بار ضربه را در ارتفاع شکم انجام میدهم بعد مقداری بالاتر تا به سینه و سر برسم. به این صورت حداقل پاهای خود را آماده کرده ام.

باسخ‌به: خطرناک ترین نرمش ها کدامند؟ 6 years, 1 month ago #11139

• jason li
  • Senior Boarder
تمرین خوبی بود مخصوصا که گفتید از کیسه بوکس استفاده می کنید البته باید در نظر داشت تمرینات فیزیکی و درست و متناسب با بدن فرد باشد اگر اینطور نشود جز ضرر چیزی باقی نمیماند
ying yang
Time to create page: 0.22 seconds